skip to Main Content
+90 262 332 18 41 kocaeliailedanismanligi@gmail.com

Uzmanlık Alanları:

  • Çift Danışmanlığı
  • Özel Eğitim Danışmanlığı
  • Özel Eğitimde Aile Rehberliği ve Danışmanlığı
  • Evlilik Öncesi Çift  Danışmanlığı
  • Bireysel Danışmanlık
  • Ergen Danışmanlığı

       Hemen ara!   0530 799 73 41                         

      Randevu al!   0262 332 18 41

İstanbul üniversitesinde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra bir Toplum Bilimci olarak  ‘’sağlıklı mutlu bir toplum huzurlu mutlu ailelerin oluşmasıyla gerçekleşir ‘’ düşüncesinden yola çıkmış, Aile Danışmanlığı  Eğitimi ve  Evlilik Terapisi Eğitimlerini  almıştır.

Aile kavramının ilk adımı olan evlilik ;Fiziksel, ruhsal,cinsel ve bilişsel parçalardan oluşan bir bütündür. 1994 yılından bu yana evli ve iki çocuk annesi olan Çiğdem Güneş  bu bütünlük içinde karşılaştığı sorunlarla başa çıkamayan çiftlerimize , çift ve bireysel danışmalık  hizmetleri vermektedir. 

Yaşam boyu sergilediğimiz davranışlar, durup dururken ortaya çıkmazlar. Birbirimize karşı gösterdiğimiz davranış biçimlerimiz  döngüseldir . Her birimizin tavrı diğerinin tepkisini etkiler. Aile danışmanımız Çiğdem Güneş bu  döngüsel ve olumsuz olan etkileşimleri olumluya odaklanarak evlilik öncesi  çift terapisi ile danışanların hayatlarına  somut ve uygulanabilir katkılarda bulunmakta çiftlerimize bilinçli,sağlıklı ve güvenli başlangıç yapmalarında önemli rol oynamaktadır.

Aile ve evlilik danışmanlığı hizmetlerinin yanında Kocaeli Üniversitesinde Formasyon Eğitimini alarak, öğrencilerimizin toplum içerisinde uyumlu birer birey olarak yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla bir bütün olarak değerlendirilen öğrenci ,aile, okul üçgeninde gerekli iletişim,denge ve bilişsel motivasyonu kurabilmelerinde rehberlik etmektedir.

Ayrıca Bireysel danışanların ,sorunlarla başa çıkma kapasitelerini arttırmada ,yaşadıkları duygusal zorlukların üstesinden gelmelerinde , eş,aile ve diğer bireylerle olan ilişkilerini yönetebilme becerilerini kazandırma ve öz farkındalıklarını arttırabilmeleri konularında danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Özel Eğitim Uygulamaları eğitimi alan Aile Danışmanımız Çiğdem Güneş  2016 yılından bu yana  Özel Eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimizle ve aileleri ile çalışmaktadır.Bu alanda;

 – Özel gereksinimli çocuğa sahip olan anne babaların karşılaştıkları sorunları belirleyerek ebeveynlerin başkaları ile paylaşamadıkları duygusal problemleri paylaşmak .

–  Özel gereksinimli bir çocuğa sahip oldukları gerçeğini kabul etmelerinde rehberlik etmek .

Özel gereksinimli çocuğa sahip pek çok ailenin varlığını , aynı duyguları yaşadıklarını ve yalnız olmadıklarını kavramalarına ışık tutmak.

– Topluma uyum sürecinde temel tutum davranışları kazanmaları ve çocukları ile nasıl ilişki kurup devam ettirecekleri yönünde yol haritaları belirlemeleri konusunda bilgilendirmek .

 – Anne babaların özel gereksinimli bir çocuğa sahip oldukları için kendilerini suçlu hissetmeleri ve bu durumu bir BEDEL ödeme olarak değerlendirmeleri noktasında yaşanan içsel çatışmaları çözümlemede destek olmak.

 Konularında danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

ALDIĞI SERTİFİKALAR

Aile Danışmanlığı  – Zirve Akademi Aryanet Eğitim  -Ankara

Evlilik ve Çift Terapisi  – (CİSED) Cem KEÇE

– İnsan ilişkileri   – Marmara Ünv. Sosyal Bilimler Öğretim Görevlisi Gülbin GÖRAL

Özel Eğitim Uygulamaları  – T.C Milli Eğitim Bakanlığı Kocaeli

– Pedagojik Formasyon Eğitimi  – Kocaeli Üniversitesi

-Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı – Adnan Menderes Üniversitesi

 

Verdiği Seminerler :

– Evlilik Nedir ?

– Evliliklerde en sık görülen sorunlar .

– Evlilikte SEN-BEN ve BİZ ilişkisi.

 – Mutlu ilişkinin  sırları.

– Aşk dillerimiz farklı  (Kadınca –Erkekçe )

– HAKLI olmak yerine MUTLU olmayı seç

– Değişen toplumun  aile yapısına etkileri .

– İlişkilerde güvenli bağlanma.

– Aile içi ilişkiler ve tutum.

– Dikkat ERGEN var !

– Ben ÖZEL Anne Babayım  

– Yetersizlikten etkilenmiş bireylere yönelik tutumlar.

Çiğdem Hocamız;  Özel Eğitim Danışmanlığı, Aile ve Çift Danışmanlığı ve Bireysel danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir.

Hemen ara!      0262 332 18 41                   Randevu al!      0530 799 73 41

× Bizimle İletişime Geçin!
Back To Top